Aktualności

Liga klas munduriowych "Operacja żelazne kły"

Data publikacji 27.03.2024

Ponad 40 reprezentacji klas mundurowych z północnej Polski wzięło udział w zmaganiach Ligi Klas Mundurowych „Operacja żelazne kły”. Pierwsze dwa ligowe wydarzenia odbyły się w słupskiej Szkole Policji.

W ligowej rywalizacji biorą udział klasy mundurowe o profilu policyjnym, strażackim, straży granicznej oraz wojskowym. Inauguracja całego wydarzenia odbyła się w słupskiej Szkole Policji, która jest jednym ze współorganizatorów przedsięwzięcia. Całość organizuje Uniwersytet Pomorski w Słupsku.

Pierwszy etap zmagań upłynął pod znakiem dwóch konkurencji praktycznych. Wszystkie reprezentacje rywalizowały ze sobą na policyjnym torze przeszkód, przygotowanym specjalnie dla młodzieży klas mundurowych. Druga konkurencją było udzielanie pierwszej pomocy. Łącznie, po dwóch konkurencjach klasyfikacja najlepszych reprezentacji przedstawia się następująco:

1. miejsce - Policyjne Liceum Ogólnokształcące (ZSI) w Słupsku   (38 pkt.)
2. miejsce - Szkoła Techniczna im. Dywizjonu 303 w Chojnicach   (37 pkt.)
3. miejsce - Policyjne Liceum Ogólnokształcące (ZSI) w Słupsku   (34 pkt.)
3. miejsce - Liceum Ogólnokształcące Mundurowe SPARTAKUS w Gdańsku   (34 pkt.)
3. miejsce - Powiatowy Zespół Szkół - Liceum Mundurowe w Kłaninie   (34 pkt.)

W dalszej części Ligi klas mundurowych zorganizowane zostaną dwa kolejne wydarzenia. Finałowa rywalizacja odbędzie się natomiast na początku czerwca. Poniżej prezentujemy wybrane zdjęcia z imprezy. Większa galeria znajduje się pod tym linkiem serwisu Facebook.

Powrót na górę strony