Aktualności

Wolontariusze w mundurach wsparli schronisko

Data publikacji 21.03.2024

Karmę dla zwierząt, zabawki-gryzaki oraz legowiska zebrali w ramach akcji wolontaryjnej słuchacze Szkoły Policji w Słupsku. Wszystkie zebrane rzeczy przekazano do słupskiego Schroniska dla zwierząt.

Na pomysł zebrania wsparcia dla czworonogów wpadli słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego z Kompanii IX.: post. Izabela Bogacka, post. Paulina Orłowska i post. Jakub Jastrzębski. Słuchacze w własnym sumptem przygotowali plakaty informujące o zbiórce i rozwiesili je w kilku miejscach na terenie Szkoły.

Odzew ze strony innych słuchaczy był bardzo duży. Zebrano karmy dla psów i kotów, zabawki i gryzaki a także koce i legowiska. Wszystkie te rzeczy zawieziono w tym tygodniu do słupskiego Schroniska dla zwierząt, które swoją siedzibę ma przy ulicy Sportowej. Przedstawiciele Schroniska przyjęli przywiezione rzeczy z dużą radością podkreślając ich wysoką jakość. Z darów skorzystają podopieczni Schroniska - 152 psy i 50 kotów.

Słuchacze, którzy koordynowali akcję, wolontariatem zajmowali się jeszcze przed wstąpieniem do Policji, stąd między innymi powstał pomysł, by tego rodzaju akcje wolontaryjne propagować wśród policjantów. Jak pokazała ta akcja, zainteresowanie takimi działaniami wśród słuchaczy jest bardzo duże.

Powrót na górę strony