Krew młodych policjantów

Data publikacji 09.02.2024

Przez prawie sześć godzin oddawali krew słuchacze słupskiej Szkoły Policji w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. W tym roku, każdego miesiąca odbywać się będą dwa takie zorganizowane wyjścia dla chętnych donatorów.

Szkolny Klub Honorowych Dawców Krwi  PCK przygotował w czwartek po południu zbiorowe wyjście 68 młodych policjantów, którzy chcieli podzielić się własną krwią z innymi potrzebującymi osobami.
Akcja rozpoczęła się po godzinie 15 i trwała aż do 21. Warto tutaj przypomnieć, że przed oddaniem krwi każdy słuchać musiał wypełnić formularze a następnie przejść przez badanie lekarskie. Większość słuchaczek słuchaczy standardowo oddawała po 450 ml krwi pełnej a kilka osób dodatkowo oddało także same płytki krwi, w takim przypadku jedna donacja trwała około 40 minut.

Łącznie podczas czwartkowego wyjścia policjanci oddali łącznie 25,659 litra krwi pełnej. Policjanci otrzymali także 262 czekolady, które po zebraniu większej ilości zostaną przekazane rodzinnym domom dziecka w Słupsku i Ustce. Akcję koordynowali członkowie Klubu HDK PCK przy Szkole Policji Piotr Gołębiowski i Andrzej Bezulski.
Kolejna akcja zbiorowego oddania krwi planowana jest na czwartek, 22. lutego.