Absolwenci Szkoły Policji

Data publikacji 06.02.2024

Stu kolejnych absolwentów szkolenia zawodowego podstawowego opuściło we wtorek mury Szkoły Policji w Słupsku. Po siedmiu miesiącach intensywnej nauki i ćwiczeń rozpoczęli teraz samodzielną służbę w swoich jednostkach.

Po raz pierwszy mundury policyjne nasi absolwenci założyli w połowie lipca ubiegłego roku. Po intensywnej nauce  (1147 godzin dydaktycznych) są teraz przygotowani do pełnienia służby w pionie prewencji na podstawowych stanowiskach wykonawczych.

Ostatnim, najważniejszym sprawdzianem ich wiedzy był wtorkowy poranny test, który decydował o ukończeniu szkolenia zawodowego podstawowego. Po zakończeniu tego sprawdzianu, kilka godzin później Komendant Szkoły insp. Piotr Cekała wręczył absolwentom świadectwa, które są przepustką do dalszej policyjnej służby. W tej edycji szkolenia dwóch policjantów otrzymało świadectwa z czerwonym paskiem:

• post. Krystian Miękus - Oddział Prewencji Policji w Szczecinie,
  • post. Marcin Prusakiewicz - Komenda Miejska Policji w Szczecinie.

Komendant Szkoły w uznaniu bardzo dobrych wyników wręczył im świadectwa jako pierwszym i dodatkowo uhonorował ich „absolwentkami” Szkoły Policji. Po wręczeniu wszystkich świadectw uhonorowani zostali również zwycięzcy kolejnej edycji Turnieju Prewencji i Ruchu Drogowego:

1. miejsce - post. Kacper Zaremba, Oddział Prewencji Policji Wrocław,
  2. miejsce - post. Bartosz Kamiński, Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie,
  3. miejsce - post. Dariusz Ordoński, Komenda Miejska Policji w Grudziądzu.

Dziś absolwenci słupskiej Szkoły Policji pełnią już służbę na ulicach naszych miast. Powodzenia !