Janusz Grocholewski - In memoriam

Data publikacji 27.10.2023

Przedstawiciele Szkoły Policji uczestniczyli w uroczystości nadania imienia Parkowi Wschodniemu w Słupsku. Jego patronem został wieloletni szef słupskiego krwiodawstwa Janusz Grocholewski.

W uroczystości nadania imienia uczestniczył Komendant Szkoły insp. Piotr Cekała wraz z przedstawicielami Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy Szkole Policji z panią Prezes Anną Gołębiowską na czele.
Janusz Grocholewski był lekarzem transfuzjologiem, przez 34 lata był szefem krwiodawstwa na Pomorzu Środkowym. Funkcję Dyrektora ówczesnej Wojewódzkiej Stacji Krwiodawstwa objął w 1972 roku i sprawował ją do 2006 roku. To za jego kadencji i dzięki jego wsparciu  - w 1986 roku - powstał Klub HDK PCK przy Szkole Policji.
Park Wschodni znajduje się w Słupsku w rejonie ulic Hubalczyków, Tadeusza Łady-Cybulskiego i Marty Aluchny-Emelianow.