Jasnogórskie Spotkania

Data publikacji 25.09.2023

Delegacja Szkoły Policji w Słupsku uczestniczyła w XXII. Jasnogórskich Spotkaniach Środowiska Policyjnego, który odbyły się w niedzielę w Częstochowie. We mszy świętej na błoniach Jasnej Góry udział wzięli przedstawiciele garnizonów Policji z całego kraju, z Komendantem Głównym gen.insp. Jarosławem Szymczykiem na czele.

Szkołę Policji w Słupsku reprezentowała grupa policjantów oraz poczet sztandarowy w składzie: Dowódca - nadkom. Jacek Szulta, sztandarowy - st.sierż. Bartosz Mazur, asysta - podkom. Dariusz Makowski.
Jasnogórskie spotkania rozpoczęły się złożenia meldunku przez dowódcę uroczystości Komendantowi Głównemu Policji gen.insp. Jarosławowi Szymczykowi. Generał przywitał się ze sztandarami oraz dokonał przeglądu pododdziałów.
W dalszej części uroczystości szef polskiej Policji, wraz ze swoimi zastępcami, złożył kwiaty przy pomniku Józefa Piłsudskiego. Pielgrzymi ruszyli następnie Aleją Najświętszej Maryi Panny w kierunku Jasnej Góry. Kwiaty złożone zostały także przy pomniku błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki i przed pomnikiem Nieznanego Żołnierza w Alei Henryka Sienkiewicza, gdzie odczytano Apel Pamięci z okazji 83. rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

Na Błoniach Jasnogórskich odprawiona została natomiast uroczysta Msza Święta, celebrowana przez Jego Ekscelencję Księdza Arcybiskupa Adama Szala - metropolitę przemyskiego.
Po Mszy Świętej, przed Tablicą „Gloria Victis - Chwała zwyciężonym”, oddano hołd policjantom pomordowanym na wschodzie wiosną 1940 roku. Pielgrzymi środowiska policyjnego pomodlili się także przed Cudownym Obrazem w Kaplicy Matki Boskiej Jasnogórskiej.