Z uczniami o bezpieczeństwie

Data publikacji 14.09.2023

Z kolejnymi uczniami szkół podstawowych w Słupsku spotykają się przedstawiciele Szkoły Policji. Jest to coroczna edycja lekcji realizowanych w szkołach pod hasłem "Odkrywamy bezpieczeństwo". W jednej ze słupskich szkół w pogadankach wzięli udział również słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego.

W ramach zajęć z uczniami Szkoły Podstawowej nr 8 słuchacze omawiali zasady poruszania się po drodze oraz zwracają uwagę na czyhające na nich tam niebezpieczeństwa. Przypomnieli także uczniom, jak należy przechodzić przez jezdnię, jak chodzić po chodniku, a także jak zachowywać się na przystanku autobusowym.
Osobnym aspektem było także uczulenie dzieci, by nie odpowiadały na zaczepki i propozycje osób nieznajomych.

Spotkania z dziećmi są też okazją do wymiany spostrzeżeń odnośnie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które powinni zapewniać rodzice czy opiekunowie podczas przewożenia ich w pojazdach. Pomimo początkowego etapu edukacji w zakresie ruchu drogowego dzieci wykazują ogromne zainteresowanie ogólnie pojętym bezpieczeństwem w ruchu drogowym.