Najszybszy wśród policjantów

Data publikacji 06.09.2023

Pierwsze miejsce wśród policjantów i czołową lokatę w klasyfikacji „open” wywalczył wykładowca Szkoły Policji podczas 32. edycji Międzynarodowego Półmaratonu Signify w Pile. Na starcie biegu stanęło ponad 1.200 lekkoatletów.

Do tego biegu mł.asp. Arkadiusz Połeć przygotowywał się kilka miesięcy. Przygotowania przyniosły oczekiwany efekt gdyż na mecie nasz reprezentant zameldował się na 5. miejscu i jednocześnie był pierwszym policjantem. Uzyskany podczas półmaratonu wynik 1:13:34 jest jego nowym rekordem życiowym na tym dystansie, lepszym od poprzedniego o 1 min. i 20 sek., który ustanowił 5 lat temu.

Reprezentant Szkoły Policji jest również członkiem lekkoatletycznej Reprezentacji Polskiej Policji. W tym roku mł.asp. Arkadiusz Połeć wystartuje w dwóch imprezach biegowych. 7 października zobaczymy go w Lublińcu na starcie „Biegu o Nóż Komandosza” a 5 listopada w Łodzi - na Biegu Niepodległości. Dystans obu biegów to 10 kilometrów.

Zdjęcia do materiału pochodzą z:
pila.naszemiasto.pl
 datasport.pl