Pomógl zatrzymać sprawców kradzieży

Data publikacji 04.09.2023

Dzięki informacjom zebranym w czasie wolnym od służby wytypował sprawców kradzieży mienia. Wykładowca Zakładu Interwencji Policyjnych pomógł w odzyskaniu mienia skradzionego grupie osób.

Jedna z kradzieży miała miejsce na początku tegorocznych wakacji. Nieznani wówczas sprawcy na terenie gminy Rzepin włamali się na posesję, z której ukradli elektronarzędzia, agregat prądotwórczy oraz przyczepkę warte łącznie kilkanaście tysięcy złotych.
Komisarz Paweł Besaraba ustalił, że skradzione rzeczy wystawione są do sprzedaży na platformach internetowych. Po ustaleniu miejsc, w których znajdują się przedmioty, przekazał dane adresowe policjantom prowadzącym tę sprawę.

Podczas dalszych czynności okazało się, że skradzione przedmioty wystawiły do sprzedaży osoby, które dokonały włamania. Dzięki temu udało się odzyskać nie tylko przedmioty wstawione do sprzedaży, ale także pozostałe skradzione mienie. Nie jest wykluczone, że podejrzani o kradzież byli również sprawcami innych tego typu czynów.
Dzięki między innymi ustaleniom wykładowcy ze Szkoły Policji sprawcy kradzieży zostali zatrzymani i objęci aktem oskarżenia.

Komisarz Paweł Besaraba jest wykładowcą Zakładu Interwencji Policyjnych słupskiej Szkoły Policji; na co dzień zajmuje się kształceniem policjantów w zakresie taktyki interwencji ze szczególnym uwzględnieniem zatrzymań i kontroli osobistych.