Zatrzymał pijanego kierowcę, który zostawił w aucie dziecko.

Data publikacji 21.08.2023

Wykładowca Szkoły Policji zatrzymał pijanego kierowcę, który po spowodowaniu kolizji zostawił bez opieki w uszkodzonym aucie kilkuletniego syna. Sprawca próbował uciec z miejsca zdarzenia.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na podsłupskiej drodze Dobieszewko-Borzęcino. Wykładowca Szkoły Policji kom. Adrian Goszczycki jadąc swoim autem, w czasie wolnym od służby, zauważył na poboczu drogi samochód, który przewrócony był na lewy bok. Na przewróconym pojeździe siedziało kilkuletnie dziecko z widocznymi zadrapaniami i stłuczeniami.
Po bezpiecznym zaparkowaniu samochodu wykładowca podszedł na miejsce zdarzenia. Towarzysząca mu żona - ratownik medyczny - zajęła się przestraszonym dzieckiem.

Wykładowca podszedł tymczasem do grupy mężczyzn, którzy wskazali obecnego w pobliżu kierowcę. 35-letni mężczyzna mówił bełkotliwie i czuć było od niego woń alkoholu. Kierowca oświadczył, że nie potrzebuje pomocy a chłopiec siedzący na boku przewróconego auta to jego syn. W pewnym momencie pijany kierowca zaczął uciekać z miejsca zdarzenia przez pole w kierunku najbliższej wsi. Kom. Adrian Goszczycki rzucił się za nim w pogoń i po krótkim pościgu zatrzymał go a następnie wrócił z nim na miejsce zdarzenia.

Po przejeździe na miejsce patrolu drogówki wykładowca przekazał mężczyznę policjantom, którzy przeprowadzili dalsze czynności. 35-latek w wydychanym powietrzu miał 3,2 promila alkoholu. Obrażenia jakich doznał podczas dachowania pojazdu nie zagrażały jego życiu. U 5-letniego syna, po przewiezieniu na szpitalny oddział ratunkowy w Słupsku nie stwierdzono poważniejszych obrażeń ciała.

Zatrzymany kierowca odpowiadać będzie teraz za narażenie swojego syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji drogowej.
Wykładowca, po przekazaniu obecnym na miejscu policjantom niezbędnych informacji, pojechał w dalszą drogę. Kom. Adrian Goszczycki na co dzień pełni służbę w Zakładzie Ogólnozawodowym słupskiej Szkoły Policji, specjalizuje się między innymi w obsłudze systemów policyjnych, pozapolicyjnych oraz międzynarodowych.