Eksperci z zakresu obronności

Data publikacji 28.02.2023

Warsztaty poświęcone wytycznym dotyczącym militaryzacji obiektów szczególnie ważnych dla bezpieczeństwa i obronności państwa trwają w słupskiej Szkole Policji. W pracach uczestniczą przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Straży Granicznej oraz Policji.

W trakcie warsztatów przygotowywane są między innymi wytyczne dotyczące ochrony obiektów szczególnie ważnych dla bezpieczeństwa i obronności państwa, które zaliczane są do kategorii II-giej (kategoria I-sza znajduje się w gestii Ministra Obrony Narodowej).
Po opracowaniu wytycznych, przez obradujący w Słupsku zespół ekspertów, zostaną one przedstawione Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji, a następnie - już po podpisaniu - przekazane do realizacji wyznaczonym jednostkom.

Zespół ekspertów w czasie swoich prac przygotowuje również projekt dokumentacji dotyczącej przeprowadzenia w roku 2023 ćwiczeń doskonalących w zakresie militaryzacji w Samodzielnych Publicznych Zakładach Opieki Zdrowotnej, które podlegają Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji. Po zatwierdzeniu dokumentów zostaną one przekazane do realizacji wszystkim ZOZ`om znajdującym się w strukturach MSWiA.

W pracach nad dokumentacją uczestniczą przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Komendy Głównej Policji, Komendy Głównej Straży Granicznej, Komendy Stołecznej Policji, Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, Szkoły Policji w Słupsku oraz reprezentanci SPZOZ`ów MSWiA z Bydgoszczy, Ciechocinka, Krakowa, Olsztyna i Rzeszowa.

Nagranie audio płk dypl. rez. Dionizy Szymczak - radca Departamentu Bezpieczeństwa w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji

Pobierz plik płk dypl. rez. Dionizy Szymczak - radca Departamentu Bezpieczeństwa w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji (format mp3 - rozmiar 751.22 KB)