Aktualności

Policjanci w "Biegu Niepodległości"

Data publikacji 14.11.2022

Policjanci ze Szkoły Policji wystartowali w jubileuszowym Słupskim Biegu Niepodległości, który prowadził ulicami centrum miasta. Trasa biegu przebiegała również obok Szkoły Policji. Udział w imprezie wzięli także policjanci z Brandenburgii.

Była to już X. edycja tej imprezy. Biegacze pokonywali 10-kilometrowy dystans, na który składały się dwie pętle. Przed startem do biegu w ramach gestu solidarności odegrany został hymn ukraiński a następnie biegacze odśpiewali wszystkie zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Po hymnie sygnał do startu dała Prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka.

Na zaproszenie policjantów ze Szkoły Policji w Słupsku udział w biegu wzięli także policjanci z Wyższej Szkoły Policji w Oranienburgu. Jest to jeden z elementów współpracy pomiędzy policyjnymi szkołami. Wcześniej reprezentanci słupskiej Szkoły Policji uczestniczyli w Jesiennym Biegu Przełajowym, który rozgrywany był w Okolicach Oranienburga.
Wyniki policjantów w klasyfikacji generalnej przedstawiają się następująco:

2. miejsce    Arkadiusz Połeć    00:33:30
45. miejsce    Maciej Lewandowski    00:43:59
67. miejsce    Moritz Schiller    00:44:51
195. miejsce    Justyna Kamińska    00:52:16
227. miejsce    Ulf Steinert    00:53:51
255. miejsce    Filip Sadłowski    00:55:09
Powrót na górę strony