Kapelan Szkoły Policji

Data publikacji 05.10.2022

Mianowany dekretem Biskupa Koszalińsko-Kołobrzeskiego ks. Wojciech Filimon pełni aktualnie posługę kapelana Szkoły Policji w Słupsku. Duszpasterska posługa w jednostce prowadzona jest od 1991 roku.

Kanonik gremialny kapituły kołobrzeskiej ks. Wojciech Filimon pełni funkcję kapelana Szkoły Policji w Słupsku na podstawie dekretu biskupa ordynariusza Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej ks. Edwarda Dajczaka od 1 kwietnia 2022 roku.
W ramach swojej posługi kapelan jest do dyspozycji słuchaczy a także pełni dyżury w Klubie Słuchacza.

Dodatkowo kapelan Szkoły ma również do dyspozycji Oratorium ekumeniczne pod wezwaniem św. Michała Archanioła, które znajduje się Klubie Słuchacza. Na co dzień ks. Wojciech Filimon jest proboszczem słupskiej parafii pod wezwaniem św. Jana Kantego; jest także wizytatorem katechetycznym dekanatau Słupsk-Wschód, święcenia kapłańskie otrzymał 15 czerwca 1991 roku. Funkcja kapelana Szkoły Policji jest funkcją społeczną.

Od 1991 roku posługę duszpasterską w słupskiej Szkole Policji pełnili, chronologicznie:

• ks. Lucjan Huszczonek
  • ks. Antoni Tofil