Jasnogórskie spotkanie

Data publikacji 26.09.2022

Delegacja Szkoły Policji Słupsku, wraz ze sztandarem, uczestniczyła w XXI. Jasnogórskich Spotkaniach Środowiska Policyjnego. W trakcie uroczystości modlono się w intencji poległych w służbie policjantów, a także w intencji Ojczyzny i wszystkich funkcjonariuszy.

Na spotkanie przyjechali przedstawiciele wielu garnizonów Policji wraz z Komendantem Głównym Policji gen.insp. dr Jarosławem Szymczykiem. Uroczystość rozpoczęła się na placu Biegańskiego w Częstochowie, gdzie po pokazach musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Śląskiego Garnizonu Policji oraz złożeniu wiązanki kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, pododdziały reprezentacyjne i asysty honorowe szykiem marszowym przemieściły się w rejon Pomnika Nieznanego Żołnierza znajdującego się w alei Sienkiewicza.

Po odczytaniu apelu pamięci i oddaniu salwy honorowej przez kompanię reprezentacyjną, uczestnicy uroczystości przeszli na Błonia Jasnogórskie, gdzie została odprawiona uroczysta msza święta w intencji środowiska policyjnego. Nabożeństwu przewodniczył biskup polowy Wojska Polskiego ks. dr Wiesław Lechowicz. Całą uroczystość zakończyła modlitwa przy płaskorzeźbie „Gloria Victis”.

Szkołę Policji w Słupsku podczas uroczystości na Jasnej Górze reprezentował poczet sztandarowy w składzie: dowódca pocztu - kom. Jacek Szulta, sztandarowy - mł.asp. Radosław Szymański, asysta - mł.asp. Piotr Tomaszewski.