Ćwiczenia z marynarzami USNavy

Data publikacji 23.09.2022

Kolejną serię ćwiczeń doskonalących przeprowadzili w słupskiej Szkole Policji marynarze USNavy z bazy w Redzikowie. Polsko-amerykańska wymiana doświadczeń odbywa się w ramach umowy podpisanej pomiędzy Komendantami obu jednostek.

Podczas drugiej serii zajęć amerykańscy marynarze doskonalili podstawy bezpiecznego posługiwania się bronią palną długą i krótką, postawy strzeleckie, poruszanie się z bronią oraz  bezpieczne wejście do pomieszczeń, zarówno pojedynczo jak i w zespołach. W trakcie zajęć omówiono również zadania każdego z członków zespołu realizacyjnego.

Całość szkolenia skupiła się tym razem na działaniach w przestrzeniach zamkniętych - Close Quarters Battle (CQB). Jest to walka na małej odległości w pomieszczeniach, stosowana przez odpowiednio wyposażone i specjalizowane jednostki wojskowe, pododdziały sił zbrojnych lub pododdziały policyjne.
Prowadzący szkolenie instruktorzy kładli nacisk na działanie z zaskoczenia, by w szybki sposób zdobyć strukturę kontrolowaną przez agresorów.

Było to kolejne z polsko-amerykańskich przedsięwzięć jakie realizują wspólnie, na mocy podpisanego porozumienia, Szkoła Policji w Słupsku i Baza Amerykańska w Redzikowie.