Nowi ratownicy po kursie KPP

Data publikacji 21.09.2022

Kolejna grupa policjantów zdobyła uprawnienia w zakresie udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. W słupskiej Szkole Policji zakończyła się edycja tego specjalistycznego kursu.

Na dwutygodniowych zajęciach umiejętności zdobyli policjanci z różnych jednostek terenowych. Każdy polski policjant na kursie zawodowym podstawowym zaliczył między innymi szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy (KPP), jest rozwinięciem już posiadanej wiedzy o kolejne umiejętności i procedury stosowane w ratowaniu ludzkiego życia.

W polskiej Policji jest w tej chwili około 5 tysięcy policjantów, którzy posiadają uprawnienia w zakresie udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. W słupskiej Szkole Policji jest w tej chwili ponad 50 policjantów i pracowników Policji z uprawnieniami do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. W grupie tej jest też kilkoro osób z kwalifikacjami ratownika medycznego.