Aktualności

Absolwenci Szkoły Policji

Data publikacji 15.06.2022

Pierwsze samodzielne służby w terenie mają już za sobą absolwenci słupskiej Szkoły Policji. Kolejna grupa słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego opuściła mury naszej Szkoły. Ponad 180 policjantów weryfikuje teraz w terenie zdobytą w Słupsku wiedzę i umiejętności.

Młodzi policjanci po raz pierwszy w życiu założyli policyjny mundur w listopadzie ubiegłego roku i po kilku dniach trafili na szkolenie zawodowe podstawowe, które ukończyć musi każdy policjant rozpoczynający służbę.
Do najstarszej polskiej Szkoły Policji trafili policjanci z Komend Wojewódzkich Policji w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Radomiu, Szczecinie i Wrocławiu. Wśród słuchaczy panie stanowiły 19 procent absolwentów.

W ostatnim dniu szkolenia słuchacze przystąpili do egzaminu końcowego - zdali wszyscy. Dwoje słuchaczy otrzymało świadectwa z czerwonym paskiem: post Jagoda Klukojć - KPP Lubin oraz post. Piotr Niziołek - KPP Środa Śląska. Słuchacze ci jako pierwsi otrzymali świadectwa z rąk Komendanta Szkoły insp. Piotra Cekały.
Na zakończenie Komendant wręczył również dyplomy i drobne upominki słuchaczom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki podczas konkursów wiedzowych - Turnieju Wiedzy Prawno-Kryminalistycznej oraz Turnieju Wiedzy Prewencyjnej i Ruchu Drogowego.

Powrót na górę strony