Aktualności

Praktyka na ulicach

Data publikacji 14.06.2022

Dobiega końca kolejna tura praktyk słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego, którzy kształcą się w słupskiej Szkole Policji. Policjanci, którzy wkrótce zakończą naukę, pełnili już swoje pierwsze służby w terenie pod okiem starszych kolegów. Adeptów policyjnego rzemiosła spotkać można było między innymi w Koszalinie, Lęborku, Sławnie i Słupsku.

Praktyki młodych policjantów odbywają się pod koniec szkolenia zawodowego podstawowego, które przejść musi obowiązkowo każdy policjant rozpoczynający służbę. Słuchacze dysponują już wtedy niezbędną wiedzą teoretyczną i umiejętnościami, które można zweryfikować podczas normalnej służby.
Dowódcą każdego z takich patroli jest policjant z jednostki terenowej, który zna specyfikę terenu i w odpowiedni sposób potrafi ukierunkować działania młodych funkcjonariuszy.

Wśród podejmowanych interwencji były między innymi zatrzymania osób poszukiwanych, konwoje osób do izby wytrzeźwień, ujawnianie nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów czy też monitoring miejsc, w których gromadzą się bezdomni. Jeden z patroli, w skład którego weszli słuchacze Szkoły Policji, zatrzymał kierowcę jeżdżącego po słupskim Parku Kultury i Wypoczynku. Dzięki czujności policjantów okazało się, że mężczyzna posiadał też przy sobie substancje odurzające.

Zawód policjanta to zawód specyficzny; teoria jest ważna, ale dopiero praktyka w terenie daje młodym policjantom możliwość nauki czynności, które będą podejmować na co dzień, po powrocie do swojej jednostki macierzystej.

Powrót na górę strony