Ślubowanie klasy policyjnej

Data publikacji 29.04.2022

W uroczystym ślubowaniu uczniów klas policyjnych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Białym Borze uczestniczyli przedstawiciele słupskiej Szkoły Policji. Część ze ślubujących licealistów chce związać swoją zawodową przyszłość właśnie z Policją.

Podczas nauki w klasach o profilu policyjnym uczniowie zapoznają się z podstawowymi zagadnieniami z zakresu prawa jak i szeroko rozumianej prewencji. Zajęcia mają również pokazać uczniom, jakie mają prawa, ale też i obowiązki wobec państwa. Uczęszczanie do klasy policyjnej daje niewielkie przywileje w późniejszym procesie doboru do Policji.

Za ukończenie liceum ogólnokształcącego lub technikum w klasie, w której nauczane były przedmioty dotyczące funkcjonowania Policji, dla których zostały opracowane w szkole programy nauczania włączone do szkolnego zestawu programów nauczania, w procesie doborowym kandydat do policji otrzymuje dwa dodatkowe punkty.
Szkołę Policji w Słupsku reprezentował podczas uroczystości nadkom. Przemysław Kaczorowski oraz nadkom. Marcin Milde.