Aktualności

Nie przeszła obojętnie obok problemów innych

Data publikacji 28.03.2022

Słuchaczka szkolenia zawodowego podstawowego słupskiej Szkoły Policji uratowała życie niedoszłemu samobójcy. W czasie wolnym, po służbie, nie przeszła obojętnie obok grupki osób obserwujących siedzącego na ziemi mężczyznę.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę na terenach zielonych przy jednej z ulic Koszalina. Grupa osób obserwowała trzęsącego się mężczyznę, który siedział na pagórku i krzyczał by nie zbliżać się do niego, bo jeśli tak się stanie ucieknie i odbierze sobie życie.
Widząc tę sytuację post. Danuta Ofianewska podeszła w kierunku mężczyzny, ale ten wstał i zaczął biec. Zatrzymał się jednak po chwili. Policjantka skierowała się w jego kierunku prosząc jednocześnie jedną ze stojących osób o wezwanie służb ratunkowych.

W trakcie rozmowy mężczyzna powoli zaczął się uspokajać. W rozmowie wyjawił także powód, dlaczego chce odebrać sobie życie. Po dłuższej chwili rozmowy do miejsca zdarzenia podjechał radiowóz. Na ten widok mężczyzna ponownie zdenerwował się, ale post. Danuta Ofianewska, powiedziała, że również jest policjantką a policjanci, którzy przyjechali radiowozem, podobnie jak ona, chcą mu tylko pomóc. Mężczyzna uspokoił się i podziękował policjantce za jej obecność i całą wcześniejszą rozmowę.

Mężczyzną zajęli się ratownicy medyczni, którzy przyjechali wkrótce po policjantach i udzielili mu niezbędnej pomocy medycznej. Po przekazaniu niezbędnych informacji słuchaczka powróciła do przerwanego spaceru z psem. W słupskiej Szkole Policji post. Danuta Ofianewska przebywa na szkoleniu zawodowym podstawowym, które przejść musi każdy wstępujący do służby policjant.

Powrót na górę strony