Szkolenia specjalistyczne w Słupsku

Data publikacji 22.02.2022

Na różnego rodzaju kursach specjalistycznych szkolą się w słupskiej Szkole Policji policjanci z jednostek terenowych. Wkrótce rozpoczną się zajęcia na sześciu różnych specjalnościach dla policjantów z przynajmniej kilkuletnim stażem służby.

Przeważająca cześć policjantów, którzy zdobywają wiedzę i umiejętności to słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego. Na szkoleniu zawodowym podstawowym, które trwa 7 miesięcy, poznają podstawy policyjnej służby i nabywają niezbędne umiejętności.
Policyjna szkoła kształci jednak również specjalistów w wielu dziedzinach policyjnego rzemiosła. Wkrótce duża grupa policjantów rozpocznie szkolenia specjalistyczne na sześciu kursach specjalistycznych:

• Udzielanie pierwszej pomocy
  • Profilaktyka społeczna
  • Pełnienie służby w Pomieszczeniach dla Osób Zatrzymanych i Policyjnych Izbach Dziecka
  • Pełnienie obowiązków oskarżyciela publicznego
  • Pełnienie służby konwojowej i doprowadzenia osób
  • Posługiwanie się bronią palną w warunkach podwyższonego stresu