Święto Krajowej Administracji Skarbowej

W wojewódzkich obchodach święta Krajowej Administracji Skarbowej, które odbyły się w Słupsku, uczestniczyli przedstawiciele Szkoły Policji. Uroczystość połączona z promocją oficerską odbyła się na placu Zwycięstwa.

W ceremonii uczestniczyła także Kompania Honorowa pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej, poczty sztandarowe służb mundurowych z województwa pomorskiego oraz Orkiestra Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Całość zakończył dynamiczny pokaz wyszkolenia grupy realizacyjnej pomorskiej KAS.

Szkołę Policji w Słupsku reprezentował, pełniący obowiązki Zastępcy Komendanta, mł.insp. Maciej Marciniak, który na ręce Barbary Bętkowskiej-Cela - Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku wręczył życzenia od Komendanta Szkoły Policji w Słupsku insp. Piotra Cekały.

Części oficjalnej towarzyszyła także prezentacja stoisk przygotowanych przez funkcjonariuszy KAS, na których można było zobaczyć między innymi zdjęcia z urządzeń do wykrywania przemycanych towarów oraz zatrzymane okazy i wyroby z gatunków zagrożonych wyginięciem.