Ceglany modernizm w Szkole Policji - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Ceglany modernizm w Szkole Policji

Modernistyczne, ceglane elewacje budynków Szkoły Policji znajdą się w publikacji przygotowywanej przez słupski Urząd Miejski. Głównym tematem tej publikacji będą zbudowane na terenie miasta obiekty w stylu modernizmu ceglanego.

Duża część budynków znajdujących się na terenie Szkoły Policji, w kwartale ulic Kilińskiego, Krakusa, Głowackiego i Kościuszki, została wybudowana w latach 20. i 30. XX. wieku. Większość z nich zachowała swoje oryginalne elewacje, które w wielu wypadkach posiadały ceglane zdobienia wykonane za pomocą specyficznego ułożenia cegieł.
Elewacje tych właśnie budynków znajdą się wśród innych obiektów, które prezentować będzie publikacja przygotowywana przez słupski magistrat. Poniżej prezentujemy wybrane fragmenty elewacji i modernistycznych, ceglanych zdobień, które znajdują się na budynkach Szkoły Policji.