Polska flaga państwowa na maszcie w kosowskiej Mitrovicy.

Polską flagę państwową na maszcie w swojej bazie podnieśli policjanci z Jednostki Specjalnej Polskiej Policji, która pełni misję stabilizacyjną w ramach europejskiego programu stabilizacyjnego EULEX. Przed wyjazdem policjanci przez miesiąc ćwiczyli w słupskiej Szkole Policji.

W składzie kontyngentu, który pełni teraz służbę w Kosowskiej Mitrowicy znajduje się troje policjantów ze słupskiej Szkoły Policji. Kom. Michał Jaśkowski pełni funkcję zastępcy dowódcy; oraz nadkom. Marcin Milde i podkom. Beata Kołodyńska.
Każda rotacja Jednostki Specjalnej, która rozpoczyna stacjonowanie w Kosowie, podosi ma maszt przywiezioną ze sobą flagę państwową. Przed wybuchem pandemii flagę tę wręczał za każdym razem przedstawiciel Biura Międzynarodowej Współpracy Policji z Komendy Głównej - odbywało się to w słupskiej Szkole Policji, w ostatnim dniu ćwiczeń Jednostki Specjalnej. Film prezentujący pierwsze podniesienie flagi na maszcie w bazie, w Kosowskiej Mitrovicy prezentujemy poniżej.