Remonty i kilkaset nowych miejsc

image Twa generalny remont jednego z głównych akademików Szkoły oraz pomieszczeń, których mieścić się będzie nowoczesna biblioteka szkolna. Prace budowlane zakończyły się natomiast w jednym z budynków magazynowych przy ulicy Głowackiego.

Remont akademika „B” ma zakończyć się za kilka miesięcy, to jeden z większych obiektów koszarowych na terenie słupskiej Szkoły Policji. W ramach prowadzonych prac przebudowano pomieszczenia, w których dotychczas znajdowały się zakłady dydaktyczne i sale wykładowe. Po zakończeniu prac budynek pełnić będzie funkcję wyłącznie akademika, z większą niż dotychczas liczbą miejsc dla słuchaczy.
Z dotychczas wykonanych prac można już zobaczyć jak wyglądać będą główne ciągi komunikacyjne na poszczególnych kondygnacjach, a także pokoje słuchaczy i węzły sanitarne. Po zakończeniu prac łączna liczba słuchaczy, która będzie mogła być zakwaterowana w kursach i szkoleniach wynosić będzie ponad 1.100 osób.

imageAktualnie prowadzony jest też kompleksowy remont pomieszczeń, w których znajdzie swoją nową siedzibę Biblioteka Szkoły Policji. Przyszła siedziba książnicy zajmować będzie dwie kondygnacje budynku sąsiadującego z halą sportową nr 2. W przeszłości mieścił się tam Zakład Wyszkolenia Specjalnego oraz Zakład Wyszkolenia Strzeleckiego.
Zakończyły się natomiast prace związane z remontem elewacji jednego z budynków magazynowych przy ulicy Głowackiego. W przyszłości planowany jest również remont kilku kolejnych budynków przy tej ulicy: magazynów, siedziby służb rzemieślniczych oraz kompleksu biurowo-garażowego.

(14.2.2014)