Filmy ze Szkoły Policji w Słupsku

image Kilkadziesiąt filmów instruktażowych i szkoleniowych nakręconych w słupskiej Szkole Policji wykorzystywanych jest jako materiały dodatkowe podczas szkolenia policjantów uczestniczących w różnego rodzaju kursach i szkoleniach. Dodatkowo część materiałów wykorzystywana jest również w jednostkach terenowych Policji.

Filmy realizowane w słupskiej Szkole Policji mają wspomagać proces dydaktyczny, a także być przypomnieniem przyswojonych już treści. Tematyka poruszana w poszczególnych produkcjach jest opracowywana w komórkach dydaktycznych Szkoły Policji. Po zatwierdzeniu do realizacji, wykonywane są zdjęcia z udziałem słuchaczy i wykładowców, a następnie odbywa się montaż całego materiału.
Cała produkcja filmowa, od momentu pisania scenariusza do chwili publikacji gotowego materiału odbywa się wyłącznie w Szkole Policji.

Oprócz produkcji związanej ze szkoleniem i doskonaleniem zawodowym policjantów. W Szkole realizowane są filmy na potrzeby innych jednostek. W ubiegłym roku, na zlecenie Komendy Głównej Policji realizowany był film dotyczący musztry i ceremoniału policyjnego.
Część filmów realizowanych w słupskiej Szkole Policji to kilkuminutowe produkcje, które w syntetyczny sposób przedstawiają wybrane zagadnienia policyjnej służby. Filmy te wykorzystywane są w jednostkach terenowych, podczas odpraw do służby, aby utrwalić posiadaną już przez policjantów wiedzę.
Poniżej przedstawiamy fragmenty kilku zrealizowanych produkcji filmowych.

(2.3.2015)