Siatkówka plażowa - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Siatkówka plażowa

Na morskim piasku, ale nie nad morzem, lecz w słupskiej Szkole Policji rozegrano kolejne mistrzostwa słuchaczy w piłce siatkowej plażowej. Siatkarskie zmagania odbyły się w miłej sportowej atmosferze przy gorącym dopingu kibiców.

imageGłównym celem sportowych zmagań jest popularyzacja piłki siatkowej plażowej wśród słuchaczy, integracja naszego środowiska, podnoszenie sprawności i wytrzymałości fizycznej słuchaczy oraz odpoczynek po ciężkim dniu nauki. W rozgrywkach uczestniczyły reprezentacje siedmiu kompanii. Zespoły rywalizowały ze sobą do dwóch wygranych setów z tym, że drużyna wygrywająca musiała posiadać minimum dwa punkty przewagi. Zawody w fazie grupowej były realizowane w systemie „każdy z każdym”, natomiast półfinał i finał w systemie pucharowym.

Pogoda dopisała, słoneczna aura i niezbyt wysoka temperatura sprawiły, że warunki gry były porównywalne do tych, które występują na nadmorskim brzegu. Wykładowcy Zakładu Interwencji Policyjnych kom. Daniel Krenc, mł. asp. Robert Małecki i sierż. Maciej Witka, którzy zorganizowali turniej zapewnili też profesjonalne sędziowanie i odpowiednią oprawę muzyczną. Stawką turnieju był Puchar Przechodni Komendanta Szkoły Policji w Słupsku. Wyniki rywalizacji finałowej przedstawiają się następująco:

Mecz o I miejsce
Kompania V vs. Kompania III
2 : 0
(21:15; 21:19)

Mecz o III miejsce
Kompania I vs. Kompania X
2 : 0
(21:9; 21:12)

Najlepsza zawodniczka mistrzostw
post. Agnieszka Stankiewicz – kompania V

Najlepsza zawodnik mistrzostw
post. Dawid Suski – kompania III

(17.8.2016)