Krew młodych policjantów - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Krew młodych policjantów

Grupa 40 młodych policjantów - słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego, oddała honorowo krew w słupskim Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. W okresie wakacji ten życiodajny płyn jest szczególnie cenny.

Wśród donatorów było wiele osób, które zrobiły to po raz pierwszy w życiu. Było to dla nich wielkie przeżycie, ale zgodnie twierdzą, że robią to z potrzeby serca i zgodnie z policyjnym hasłem „Pomagamy i chronimy”. Akcję koordynowali członkowie Klubu HDK PCK przy Szkole Policji.
To kolejna taka zbiorowa akcja w tym roku. Od stycznia członkowie Klubu, a także pozostałe, niezrzeszone osoby, samodzielnie  odwiedzały stację krwiodawstwa, by honorowo oddać krew, a w przypadku ozdrowieńców - również osocze.
Policyjni krwiodawcy odpowiedzieli również ostatnio na hasło „Ratunek”, gdy pilnie potrzebna była krew grupy 0 Rh- dla osoby w stanie bezpośredniego zagrożenia życia.
Łącznie podczas ostatniej akcji donatorów uzyskano 18 litrów krwi pełnej.