Wykładowcy Szkoły na 120. urodzinach ratusza - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Wykładowcy Szkoły na 120. urodzinach ratusza

W organizację jubileuszu 120 urodzin słupskiego ratusza przy placu Zwycięstwa włączyli się policjanci Szkoły Policji. Obecność policjantów przed reprezentacyjnym budynkiem Słupska podczas ważnych uroczystości rozpoczęła się już ponad 70 lat temu.

Podczas jubileuszowych, 120 urodzin słupskiego ratusza przy placu Zwycięstwa (w mieście są dwa tego rodzaju gmachy) wykładowcy Szkoły Policji przygotowali kilka atrakcji. Osoby odwiedzające nasze stoiska mogły przymierzyć alko- i narkogoogle, które symulują widzenie człowieka po użyciu alkoholu lub innych podobnie działających środków.
 


Nie była to pierwsza obecność policjantów podczas ważnych uroczystości przed słupskim ratuszem. Już w latach `40. XX wieku słuchacze ówczesnego Centrum Wyszkolenia świętowali przed tym samym ratuszem uroczystość nadania jednostce pierwszego sztandaru, który do dziś znajduje się w Izbie tradycji i Historii Szkoły.