Dzień Otwartej Szkoły - Otwarta Szkoła - Szkoła Policji w Słupsku

Otwarta Szkoła

Dzień Otwartej Szkoły

Ze względów organizacyjnych "Dzień Otwartej Szkoły" planowany na 24 marca jest odwołany. Zapraszmy na kolejne edycje, najbliższa odbędzie się 9 czerwca bieżącego roku.

W ramach „Dni Otwartych…” prezentujemy między innymi: sprzęt Pododdziałów Zwartych Policji, pojazdy Batalionu Ochrony Bazy w Redzikowie; samochód ratownictwa technicznego i drogowego Państwowej Straży Pożarnej; sprzęt ratowniczy Słupskiego WOPR; wyposażenie policjantów ruchu drogowego, stoisko do daktyloskopowania i - cieszące się dużą popularnością - narkogoole i alkogoogle. Czynne są obiekty symulacyjne "Przyziemie" i Centrum Ratownictwa (ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy). W hali sportowej nr 2 natomiast odbywają się pokazy zajęć z taktyki i technik interwencji (obserwacja z galerii w Bibliotece).

W 2020 roku zapraszamy w następujących terminach:

     
9 czerwca
  lipiec - Święto Policji
2 października

Szczegóły podawać będziemy na kilka tygodni przed każdą edycją imprezy.

W trakcie "Dnia Otwartej Szkoły" do zwiedzania udostępniona będzie większość obiektów dydaktycznych. Zwiedzający będą mogli zapoznać się z warunkami, w jakich policjanci uczą się na co dzień. Można będzie również obejrzeć zbiory w Izbie Kryminalistycznej, które pochodzą z ubiegłego wieku, a w pobliżu głównego placu apelowego będzie można obserwować pokaz tresury policyjnego psa służbowego.

Szczegóły związane z "Dniem Otwartej Szkoły" można uzyskać w Zespole Wsparcia Dydaktycznego u pani podinsp. Doroty Trzaskuś pod numerem telefonu 598 417 347. Zgłoszenia grup zorganizowanych - po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym - należy przesyłać na adres poczty elektronicznej: dorota.trzaskus@spslupsk.policja.gov.pl  Termin przyjmowania zgłoszeń mija 13 marca.