Termomodernizacja obiektów Szkoły Policji w Słupsku

12 sierpnia 2013 Komendant Szkoły Policji w Słupsku podpisał z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie umowę na dofinansowanie termomodernizacji sześciu budynków Szkoły na łączną kwotę 3 286 218 zł.

W ramach tych prac będą wykonywane docieplenia ścian i stropodachów, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej,modernizacja instalacji centralnego ogrzewania oraz wymiana tradycyjnych żarówek na energooszczędne.

W tym roku termomodernizacji poddany będzie budynek koszarowy przy ul. Policjantów 2. W roku przyszłym remont obejmie budynki administracyjneprzy ul. Policjantów 1, 12 i Krakusa 1 oraz budynki warsztatowo-magazynowe przy ul. Głowackiego 2AB, 3, 9, 9A.

Po wykonaniu wymienionych prac budynki staną się energooszczędne, znacznie zmniejszy się w nich zużycie energii cieplnej,a to w efekcie zmniejszy emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Na pracach tych zyska również wizualnie Szkoła, gdyż sześć budynków otrzyma nową elewację.

Logo Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

(2013)