Centralne Imprezy Policji

Data publikacji 19.10.2022

Policjanci z Polski i z zagranicy wezmą udział w X. edycji Otwartych Międzynarodowych Mistrzostw Jednostek Szkoleniowych Policji w Strzelaniu. Swój udział w zawodach zapowiedzieli już między innymi przedstawiciele kilku uzbrojonych formacji mundurowych.

Zawody rozegrane zostaną w piątek, 4 listopada, na strzelnicy Szkoły Policji w Słupsku. Uczestnicy startować będą w dwóch konkurencjach: strzelanie sytuacyjne i strzelanie statyczne. Cel zawodów to między innymi doskonalenie umiejętności strzeleckich, wymiana doświadczeń w zakresie sportu policyjnego oraz integracja środowiska strzeleckiego. 

W pierwszej konkurencji "Strzelanie statyczne" każdy z zawodników będzie musiał w określonym czasie oddać serię strzałów, przerywanych wymianą magazynka. Strzelanie odbywać się będzie w postawie stojącej, a tarcza umieszczona będzie w odległości 25 metrów.

Druga konkurencja to "Strzelanie sytuacyjne". Strzelający oddaje 6 strzałów do tarczy odjeżdżającej z odległości 10 do 25 metrów. Następnie wymienia magazynek. Zwolnienie zamka po wymianie magazynka jest sygnałem do rozpoczęcia przemieszczania się na kolejne stanowisko strzeleckie w odległości 10 metrów, z którego strzelający oddaje 6 strzałów do tarczy przesuwnej (3 poprzeczne przebiegi).

Poniżej prezentujemy regulamin zawodów oraz formularz zgłoszeniowy.
 

 

REGULAMIN (.PDF)   ZGŁOSZENIE (.PDF)

Powrót na górę strony