Centralne Imprezy Policji

Policjanci z Polski i z zagranicy wezmą udział w IX. edycji Otwartych Międzynarodowych Mistrzostw Jednostek Szkoleniowych Policji w Strzelaniu. Swój udział w zawodach zapowiedzieli już między innymi policjanci z Wyższej Zawodowej Szkoły Policji Oranienburgu pod Berlinem oraz marynarze Amerykańskiej Marynarki Wojennej.

Zawody rozegrane zostaną w czwartek, 24 października, na strzelnicach Szkoły Policji w Słupsku, która posiada jedne z najnowocześniejszych tego typu obiektów w kraju. Uczestnicy startować będą w dwóch konkurencjach: strzelanie sytuacyjne i strzelanie statyczne. Cel zawodów to między innymi doskonalenie umiejętności strzeleckich, wymiana doświadczeń w zakresie sportu policyjnego oraz integracja środowiska strzeleckiego.

W pierwszej konkurencji "Strzelanie statyczne" każdy z zawodników będzie musiał w określonym czasie oddać serię strzałów, przerywanych wymianą magazynka. Strzelanie odbywać się będzie w postawie stojącej, a tarcza umieszczona będzie w odległości 25 metrów.
Druga konkurencja to "Strzelanie sytuacyjne". Strzelający oddaje 6 strzałów do tarczy odjeżdżającej z odległości 10 do 25 metrów. Następnie wymienia magazynek. Zwolnienie zamka po wymianie magazynka jest sygnałem do rozpoczęcia przemieszczania się na kolejne stanowisko strzeleckie w odległości 10 metrów, z którego strzelający oddaje 6 strzałów do tarczy przesuwnej (3 poprzeczne przebiegi).

Poniżej publikujemy regulamin zawodów oraz kartę zgłoszeniową.

 

REGULAMIN (.PDF)   ZGŁOSZENIE (.PDF)

Powrót na górę strony