Wiedza przydatna każdemu - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Wiedza przydatna każdemu

Udzielenie najprostszej pierwszej pomocy, nie jest trudne, jeśli posiadamy minimum wiedzy. Warto jednak co pewien czas odświeżać i poszerzać swoje wiadomości. Na naszej stronie publikujemy kolejny artykuł napisany przez wykładowców specjalizujących się w udzielaniu pierwszej pomocy. Tym razem uwagę poświęcono krwotokom.

Publikowany poniżej artykuł dotyczy pierwszej pomocy w zakresie krwotoków, a dokładniej błędów, które mogą się pojawić w sytuacji stresu związanej z ratowaniem ludzkiego życia.
Od sposobu zatamowania krwotoku, może zależeć życie osoby poszkodowanej, gdyż intensywny wypływ krwi może doprowadzić do wstrząsu, a w dalszej perspektywie również do nieodwracalnych zmian w organizmie i w konsekwencji śmierci.
Artykuł autorstwa sierż.szt. Aleksandra Ziobry polecamy wszystkim, którzy interesują się zagadnieniami pierwszej pomocy, szczególnie zaś policjantom, którzy - przypomnijmy - posiadają przeszkolenie w zakresie ratowania ludzkiego życia.


Zobacz artukuł w wersji .PDF