Nie bierz dopalaczy - akcja #WspólnieBezpieczni - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Nie bierz dopalaczy - akcja #WspólnieBezpieczni

Mimo, że wakacje dobiegają końca, zagrożenie młodych ludzi dopalaczami nie zmniejsza się. W mediach co pewien czas pojawiają się informacje o śmiertelnych skutkach zażycia przez młodych ludzi substancji o nieznanym składzie chemicznym.

O fatalnych skutkach zażywania tak zwanych „doplaczy”, mówią sami młodzi ludzie, których udało się ratować przed śmiercią po zażyciu takich specyfików. O rozsądek apelują również lekarze toksykolodzy, walczący o życie osób, które zażyły substancje nieznanego pochodzenia.
Poniżej prezentujemy zapowiedź filmową podcastu przygotowanego przez polską Policję, w którym specjaliści mówią o zgubnych skutkach zażycia tego rodzaju substancji.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 11.74 MB)

Całość materiału można wysłuchać w serwisie Anchor, na którym polska Policja przygotował cykl podcastów w ramach akcji „#wspólnieBezpieczni”. Link do serwisu publikujemy poniżej:


Podczas #WspólnieBezpieczni - odc. 2 "Dopalacze". Posłuchaj w serwisie Anchor (link)