Doskonalenie policjantów i pracowników Policji - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Doskonalenie policjantów i pracowników Policji

W zajęciach doskonalących z zakresu udzielania pierwszej pomocy uczestniczą policjanci i pracownicy cywilni Szkoły Policji. Zajęcia mają głównie charakter praktyczny, a prowadzą je doświadczeni policjanci specjalizujący się w ratownictwie medycznym.

Ostatnie z przeprowadzonych zajęć dotyczyły udzielania pierwszej pomocy w zadławieniach niemowląt, dzieci i osób dorosłych. Po krótkim wstępie teoretycznym uczestnicy zajęć zapoznali się z podstawowymi czynnościami ratowniczymi a następnie przystąpili do wykonywania ich na fantomach, a w przypadku udzielania pomocy zadławionym osobom dorosłym - wzajemnie na sobie.
Zajęcia tego rodzaju prowadzone są w ramach szkoleń lokalnych. Ich głównym celem jest odświeżenie już posiadanej wiedzy i utrwalenie umiejętności praktycznych. Systematyczne powtarzanie takich czynności pozwala skuteczniej prowadzić działania ratownicze w przypadku wystąpienia realnego zagrożenia zadławieniem innej osoby.

Ważną kwestią omawianą podczas zajęć były najnowsze wytyczne dotyczące bezpieczeństwa osób udzielających pomocy Europejskiej Rady Resuscytacji, które na terenie Polski potwierdziła również Polska Rada Resuscytacji. W sytuacji zagrożenia wirusem COVID-19 zaleca się prowadzenie czynności ratowniczych w rękawiczkach, maseczce i okularach ochronnych.
W piątek zaprezentujemy także krótki film, który przedstawia najważniejsze czynności ratownicze wobec niemowlęcia i dziecka w przypadku zadławienia.

Ładowanie odtwarzacza...