Młodzi policjanci kontynuują szkolenie - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Młodzi policjanci kontynuują szkolenie

W zwiększonym reżimie sanitarnym kontynuują naukę młodzi policjanci, którzy w słupskiej Szkole Policji kształcą się w ramach szkolenia zawodowego podstawowego. Jest to już kolejna kompania, która kontynuuje naukę w okresie pandemii.

Przed młodymi policjantami jeszcze nieco ponad dwa miesiące nauki, w czasie której trzeba doskonalić umiejętności strzeleckie, wiedzę prawną, a także wybrane elementy sportów walki oraz wiedze policyjną między innymi z zakresu taktyki i technik interwencji.
Każdy blok zajęć kończy się zaliczeniem bądź egzaminem, którego pozytywny wynik pozwala kontynuować naukę. Na zakończenie całego szkolenia, w ostatnim dniu pobytu w Szkole policjanci przystępują do testu pisemnego, który jest jednocześnie końcowym egzaminem całego szkolenia. Kształcący się obecnie w Słupsku policjanci egzamin ten mają wstępnie zaplanowany na 30 września.