Jubileusz 75-lecia w filmie - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Jubileusz 75-lecia w filmie

Jubileusz 75-lecia obchodzi w tym roku nasza jednostka. Obecna Szkoła Policji rozpoczęła swoją działalność 1 czerwca 1945 roku jako Centrum Wyszkolenia, w skład którego Wchodziła Szkoła Oficerska, Szkoła Przewodników Psów Służbowych i Szkoła Szeregowych. Z okazji jubileuszu przygotowany został klip filmowy.

Film ukazuje w telegraficznym ujęciu najważniejsze aspekty funkcjonowania Szkoły. Zawarte są w nim zdjęcia z pierwszych lat działalności a także współczesne fotografie ukazujące zarówno podstawową działalność Szkoły, czyli szkolenie zawodowe podstawowe młodych policjantów, jak i kursy specjalistyczne dla funkcjonariuszy z dłuższym stażem służby. W filmie można też zobaczyć migawki poświęcone współpracy międzynarodowej między innymi z przedstawicielami formacji mundurowych Stanów Zjednoczonych, Litwy, Chorwacji i Niemiec.
Autorem filmu jest wykładowca Szkoły asp.szt. Andrzej Dziąbkowski.

Ładowanie odtwarzacza...