Święto Policji i pożegnanie Komendanta - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Święto Policji i pożegnanie Komendanta

W mniejszym niż zazwyczaj gronie, ze względu na pandemię kronawirusa, przebiegło tegoroczne Święto Policji. Tegoroczne obchody były wyjątkowe również ze względu na fakt, że właśnie tym dniu (17.07) swoją służbę w Policji zakończył Komendant Szkoły insp. Jacek Gil.

Tegoroczne święto w najstarszej Szkole Polcji wyjątkowo odbyło się bez udziału słuchaczy. Na placu apelowym zgromadzili się policjanci i pracownicy cywilni Policji oraz niewielka grupa zaproszonych gości, wśród których byli między innymi: były Komendant Główny Policji gen.insp. w st.spocz. Krzysztof Gajewski, były Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy nadinsp. Krzysztof Zgłobicki, Wicewojewoda Pomorski Mariusz Łuczyk i Prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka.
W pierwszej części uroczystości Komendant Szkoły insp. Jacek Gil wręczył medale, awanse na wyższe stopnie służbowe i stanowiska.

Druga część uoczystości związana była z zakończeniem służby w Policji insp. Jacka Gila, który przez ostatnie 8,5 roku był Komendantem Szkoły Policji w Słupsku. W ostatnim dniu pełnienia służby i kierowania Szkołą Komendant podziękował swoim współpracownikom i zaproszonym gościom za okazywaną pomoc i wsparcie w kierowaniu Szkołą. Odczytano także listy, które na ręce Komendanta skierował Minister Spraw wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński oraz Komendant Główny Policji gen.insp. Jarosław Szymczyk. W dalszej części głos zabrali przedstawiciele zaproszonych gości. Końcowym punktem uroczystości było pożgnanie Komendanta ze Sztandarem Szkoły Policji w Słupsku.