Szkoła Policji na radiowej antenie

Proces kształcenia nowych policjantów, specyfika policyjnej służby oraz liczba pań w policyjnych mundurach to niektóre z tematów rozmowy w na żywo programie miejskim Polskiego Radia Gdańsk. W słupskim studio Komendant Szkoły insp. Jacek Gil rozmawiał z redaktorem Przemysławem Wosiem.

W trakcie rozmowy poruszono także kwestie szkolenia młodych policjantów na szkoleniu zawodowym podstawowym, którzy do Słupska trafiają bezpośrednio po złożeniu roty policyjnego ślubowania i otrzymaniu policyjnej legitymacji.
Inną istotną kwestią którą poruszono w trakcie rozmowy była rola Szkoły Policji jako jednego z większych pracodawców, który jest także odbiorcą pieniędzy, które później zostają już w regionie słupskim.
Poniżej prezentujemy zapis rozmowy, która odbyła się w słupskim studio Polskiego Radia Gdańsk w miniony wtorek, 14 lipca.

Pobierz plik (format mp3 - rozmiar 12.89 MB)