Komendant wraz z kadrą podjął wyzwanie - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Komendant wraz z kadrą podjął wyzwanie

Policjanci i pracownicy cywilni wzięli udział w #5x5OddajKrewChallenge - akcji promującej honorowe krwiodawstwo. Grupa 9 osób wspólnie z Komendantem Szkoły insp. Jackiem Gilem oddała łącznie 4 litry krwi. Nominowaliśmy też kolejnych uczestników.

Ideą akcji, którą przygotowano w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku, jest pozyskanie dodatkowych jednostek krwi, której rezerwy w miesiącach wakacyjnych są o wiele mniejsze niż w pozostałych miesiącach roku.
Do udziału w akcji Szkołę Policji nominowała Komenda Miejska Policji w Słupsku. Według regulaminu każda nominowana instytucja lub organizacja deleguje w ciągu pięciu dni pięć osób, które honorowo oddadzą krew i  podadzą przy rejestracji hasło „#5x5OddajKrewChallenge”. Po oddaniu krwi nominowani są kolejni uczestnicy. Komendant Szkoły insp. Jacek Gil, który również wziął udział w akcji, wspólnie z jej uczestnikami nominował:

  • Hufiec ZHP Ziemi Słupskiej
  • 7 Brygadę Obrony Wybrzeża w Słupsku
  • Batalion Ochrony Bazy w Redzikowie

Oddanie krwi przez naszych przedstawicieli przygotował i zorganizował Szkolny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Szkole Policji w Słupsku.

Ładowanie odtwarzacza...