Doskonalą się i uczą innych - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Doskonalą się i uczą innych

Policyjni ratownicy medyczni, którzy prowadzą zajęcia z młodymi policjantami, sami również doskonalą swoją wiedzę i umiejętności. Pamiętajmy również, że każdy policjant posiada podstawowe przeszkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Policyjni wykładowcy w słupskiej Szkole doskonalą swoje umiejętności między innymi w udzielaniu pierwszej pomocy motocyklistom, którzy są uczestnikami zdarzenia drogowego. Aby dobrze opanować techniki ratownicze, wykładowcy trenują na specjalnych fantomach z założonymi na głowy kaskami motocyklowymi.

W trakcie zdarzeń drogowych motocyklista jest narażony między innymi na urazy kręgosłupa w części szyjnej. Aby odpowiednio ustabilizować głowę i ewentualnie przeprowadzić resuscytację krążeniowo oddechową, należy uwolnić głowę z kasku, co wbrew pozorom nie jest czynnością prostą jeśli chodzi o niepowiększanie już istniejących, ewentualnych obrażeń kręgosłupa. W sezonie letnim wiedza z tego zakresu jest szczególnie istotna.
Aby dobrze przekazać wiedzę młodym policjantom należy samemu mieć doskonale opanowane umiejętności, wśród których są między innymi techniki wypinania części szczękowej kasku motocyklowego za pomocą specjalnych przycisków.

  • Zdjęcia sprzed pandemii
  • Zdjęcia sprzed pandemii
  • Zdjęcia sprzed pandemii
  • Zdjęcia sprzed pandemii
  • Zdjęcia sprzed pandemii
  • Zdjęcia sprzed pandemii
  • Zdjęcia sprzed pandemii
  • Zdjęcia sprzed pandemii
  • Zdjęcia sprzed pandemii