Wakacje 2020 - sprawdź autokar swojego dziecka - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Wakacje 2020 - sprawdź autokar swojego dziecka

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas wakacji jest priorytetem polskiej Policji. Ważnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących je na letni wypoczynek. Publikujemy numery telefonów jednostek Policji oraz miejsca, gdzie można sprawdzić autokar przed wyjazdem.

Policjanci w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, a w szczególności dzieci i młodzieży, podejmują szereg inicjatyw, których celem jest poprawa stanu bezpieczeństwa na polskich drogach. Jedną z nich jest przygotowanie wykazu miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.
W Słupsku informacje i zgłoszenia kontroli autokarów można uzyskać w Komendzie Miejskiej Policji przy al. 3-go Maja 1 pod numerem telefonu 477-420-503. Miejsce weryfikacji stanu technicznego autokarów to punkt kontroli Inspekcji Transportu Drogowego przy ulicy Sobieskiego w pobliżu siedziby Komendy Miejskiej Policji.
W całej Polsce punkty kontroli będą funkcjonować od 26 czerwca do 31 sierpnia.

Podczas kontroli sprawdzany jest przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości. Dobrym rozwiązaniem jest również poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji. Dodatkowo na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

 Sprawdź autokar, którym jadą Twoje dzieci.Ogólnopolski wykaz telefonów i miejsc kontoli autokarów
 pobierz plik (.PDF)