#GaszynChallenge - SP Słupsk dla Tosi z Gdyni - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

#GaszynChallenge - SP Słupsk dla Tosi z Gdyni

Dla 1,5-rocznej Tosi z Gdyni, chorej na rdzeniowy zanik mięśni (SMA), pomoc popłynie również ze Szkoły Policji w Słupsku. Przedstawiciele pracowników i policjantów Szkoły pod dowództwem Komendanta insp. Jacka Gila przyjęli nominację od Komendanta Szkoły Policji w Katowicach insp. Rafała Kochańczyka.

Cała akcja rozpoczęła się w Gaszynie, gdzie tamtejsi strażacy ochotnicy postanowili pomóc w zbiórce funduszy na leczenie małego Wojtusia, który również cierpi na SMA. Akcja szybko zyskała ogólnopolski zasięg i dzięki wielu dobrym sercom zebrano wymaganą liczbę pieniędzy.
W takiej sytuacji w ramch #GaszynChallenge zbieramy pomoc dla mieszkanki naszego regionu, która również cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Pomoc przekazana będzie do 1,5-rocznej Antoniny Popławskiej z Gdyni. Więcej na temat dramatycznych zmagań rodziców i samej Tosi z tą cieżką chorobą można przeczytać na portalu SiePomaga (link), który prowadzi zbiórkę funduszy. O historii małej dziewczynki informują również media: TVP3 Gdańsk (link), Dziennik Bałtycki (link) oraz Gazeta Wyborcza (link).

Do dalszego udziału Komendant Szkoły insp. Jacek Gil nominował:

  • marynarzy US Navy z Bazy NSF w Redzikowie
  • policjantów Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku
  • policjantów Komendy Miejskiej Policji w Słupsku

Akcja została zorganizowna pod egidą Zarządu Szkolnego Niezależnego Samorządnego Związku Policjantów Szkoły Policji w Słupsku.

Film #GaszynChallenge - SP Słupsk dla Tosi z Gdyni