W dalszym ciągu patrolują pomorskie ulice - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

W dalszym ciągu patrolują pomorskie ulice

Większą niż zazwyczaj liczę pieszych patroli policyjnych spotykają w ostatnich dniach mieszkańcy Pomorza. Większa liczba mundurowych na ulicach to efekt praktyk, w których uczestniczą słuchacze słupskiej Szkoły Policji. Przed ukończeniem szkolenia zawodowego podstawowego i rozpoczęciem liniowej służby, mają pierwszą możliwość zweryfikowania swoich umiejętności i wiedzy w terenie.

Obecność młodych policjantów w jednostkach terenowych pozwala wydanie zwiększyć liczbę patrolowców na ulicach. Z jednego dwuosobowego patrolu tworzy się dwa trzyosobowe, w których dowódcami są policjanci danej jednostki.
Policyjne patrole wzmocnione przez słuchaczy ze słupskiej Szkoły Policji spotkać można między innymi na ulicach Gdańska, Sopotu, Słupska i Koszalina. Wśród podejmowanych przez młodych policjantów interwencji są między innymi ujawnienia sprawców wykroczeń i udzielanie różnego rodzaju pomocy.

Widok większej liczby patroli pieszych, które obecne są na ulicach pomorskich miast wpływa też prewencyjnie na potencjalnych sprawców równego rodzaju przestępstw i wykroczeń. Mieszkańcy natomiast z życzliwością odnoszą się młodych policjantów, przy okazji zwracając uwagę na drobne, ale uciążliwe wykroczenia, które mają miejsce w ich okolicy.

Dla młodych policjantów pierwsze służby w terenie, to potężny możliwość przyjrzenia się pracy starszych kolegów i zobaczenia tego, co w najbliższej przyszłości wykonywać już będą samodzielnie w swoich jednostkach macierzystych. Organizacja służb w dużych miastach daje również szerokie spektrum doświadczeń, związane z różnorodnością podejmowanych interwencji.