Mamy już Betlejemskie Światełko Pokoju - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Mamy już Betlejemskie Światełko Pokoju

Światełko Betlejemskie płonie w słupskiej Szkole Policji. Jak co roku przekazali je harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego. Druhowie ze słupskiego Hufca ZHP od wielu lat w okresie Bożego Narodzenia odwiedzają nas, przynosząc Betlejemskie Światełko Pokoju zapalone w grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem.

Jak podaje Wikipedia Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei - tradycyjnie stawiane jest na wigilijnym stole. Akcję zapoczątkowały w 1986 Austriackie Radio i Telewizja w Linzu, jako działanie charytatywne na rzecz dzieci niepełnosprawnych i osób potrzebujących. Dzięki udziałowi w niej skautów, akcja obejmuje prawie całą Europę. Światło co roku przywożone jest z Betlejem do Wiednia, gdzie w katedrze przekazywane jest skautom z sąsiednich krajów. Następnie sztafetą trafia do najdalszych zakątków kontynentu.

W Polsce akcję od 1991 roku prowadzą harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego, którzy odbierają Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowackich na dawnym przejściu granicznym Łysa Polana w Tatrach.
Betlejemskie Światełko Pokoju jest ustawione w dyżurce przy głównej bramie wjazdowej do słupskiej Szkoły Policji od strony ulicy Kilińskiego. Płonąć tam będzie do końca Świąt Bożego Narodzenia. W tym roku przynieśli je nam druhny i druhowie z 42. Harcerskiej Drużyny Wielopoziomowej "Biały Kieł".