Interwencje z udziałem osób starszych - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Interwencje z udziałem osób starszych

„Komunikacja z osobami starszymi w pracy Policji” to tytuł najnowszego wydawnictwa przygotowanego w słupskiej Szkole Policji. Autorka książki, dr Grażyna Szot porusza w niej między innymi zagadnienia komunikacji policjanta podczas interwencji z osobami ciepiącymi między innymi na chorobę Alzheimera i Parkinsona.

W trakcie swojej codziennej służby Policjanci są kierowani do różnych zdarzeń, w tym interwencji, których uczestnikami są osoby starsze, samotne, chore, niezaradne, wymagające nie tylko ochrony prawnej, ale często bardziej medycznej, psychologicznej lub chociażby zwykłego ludzkiego wsparcia.
Często zdarza się również, że policjanci stają wobec problemu, jak podjąć interwencję wobec takiej osoby, jak się wobec niej w ogóle zachować, gdy jej postępowanie wydaje się irracjonalne. Samo porozumienie się z nią stwarza poważne problemy, nie wspominając o możliwości egzekwowania prawa.

Książka, która została napisana w słupskiej Szkole Policji przez dr Grażynę Szot z Wydziału Organizacji i Dowodzenia z pewnością pomoże odpowiedzieć na pytanie, jak podejmować działania wobec osób starszych, aby nie dochodziło do przekroczenia uprawnień przez interweniujących policjantów, jednak jego głównym zadaniem jest udzielenie konkretnych wskazówek dotyczących komunikacji w takich przypadkach.

Publikacja stanowi materiał dydaktyczny przeznaczony do użytku wewnętrznego Policji. Materiał może być kopiowany przez policjantów przygotowujących się do realizacji zadań służbowych. Nie wolno go wykorzystywać w innych celach lub dla innych podmiotów zewnętrznych bez zgody Wydawcy.

Pobierz książkę w wersji .PDF