Wyróżnienie dla policyjnego wolontariusza - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Wyróżnienie dla policyjnego wolontariusza

Wykładowca słupskiej Szkoły Policji podinsp. Henryk Dudziński został wyróżniony podczas gali podsumowującej kolejny rok działania programu „Wolontariat Szpitalny” prowadzonego przez Samorząd Województwa Pomorskiego. Gala odbyła się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Program „Wolontariat Szpitalny” propaguje i rozwija ideę wolontariatu na Pomorzu. Wolontariusze w szpitalach czytają książki, uczą angielskiego, robią zakupy, ale też pielęgnują pacjentów.
Wyróżniony policjant słupskiej Szkoły Policji podinsp. Henryk Dudziński na co dzień jest ratownikiem medycznym, który szkoli policjantów w zakresie udzielania podstawowej pierwszej pomocy, a także kwalifikowanej pierwszej pomocy. Nasz wykładowca prowadzi również szkolenia recertyfikacyjne z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Natomiast w ramach wolontariatu szpitalnego nasz policjant pełni dyżury w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku.
Podinsp. Henryk Dudziński odebrał wyróżnienie z rąk członka Zarządu Województwa Pomorskiego pani Agnieszki Kapały-Sokalskiej.