Wyróżnienie dla policyjnego wolontariusza

Wykładowca słupskiej Szkoły Policji podinsp. Henryk Dudziński został wyróżniony podczas gali podsumowującej kolejny rok działania programu „Wolontariat Szpitalny” prowadzonego przez Samorząd Województwa Pomorskiego. Gala odbyła się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Program „Wolontariat Szpitalny” propaguje i rozwija ideę wolontariatu na Pomorzu. Wolontariusze w szpitalach czytają książki, uczą angielskiego, robią zakupy, ale też pielęgnują pacjentów.
Wyróżniony policjant słupskiej Szkoły Policji podinsp. Henryk Dudziński na co dzień jest ratownikiem medycznym, który szkoli policjantów w zakresie udzielania podstawowej pierwszej pomocy, a także kwalifikowanej pierwszej pomocy. Nasz wykładowca prowadzi również szkolenia recertyfikacyjne z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Natomiast w ramach wolontariatu szpitalnego nasz policjant pełni dyżury w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku.
Podinsp. Henryk Dudziński odebrał wyróżnienie z rąk członka Zarządu Województwa Pomorskiego pani Agnieszki Kapały-Sokalskiej.