Mikołajkowa niespodzianka w szpitalu - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Mikołajkowa niespodzianka w szpitalu

Grupa młodych policjantów - słuchaczy słupskiej Szkoły Policji odwiedziła z prezentami Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku. W rolę Świętego Mikołaja wcielił się jeden z policjantów.

Młodzi policjanci, którzy w Słupsku przebywają na szkoleniu zawodowym podstawowym, mówią, że zrobili to z potrzeby serca, gdyż w większości też mają dzieci i wiedzą jaką radość przynosi otrzymywanie prezentów, a tym bardziej wtedy, gdy prezenty te są nieoczekiwane.

Wszystkie prezenty słuchacze przygotowali samodzielnie i - jak sami powiedzieli -  największą nagrodą za włożony wysiłek była radość na twarzach dzieci oraz wzruszenie towarzyszących im rodziców. To piękny przykład tego, że również w taki sposób młodzi ludzie postrzegają służbę policjanta, który zawsze gotowy jest pomagać i chronić.

Z prezentami policjanci pojawili się na Oddziale Pediatrycznym i Oddziale Chirurgii Dziecięcej. Warto również dodać, że co tydzień słuchacze odwiedzają małych pacjentów, bawią się z nimi, a z najmłodszymi wspólnie czytają bajki.