Pierwsze wyjścia w teren - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Pierwsze wyjścia w teren

Ujawnianie przestępców, pomaganie mieszkańcom, rozmowy z młodzieżą i działania poszukiwawcze - to tylko część zadań, jakie realizowali młodzi policjanci ze Szkoły Policji w Słupsku podczas pierwszych służb na terenie województwa pomorskiego i lubuskiego. Za aktywność i zaangażowanie usłyszeli słowa uznania między innymi od przełożonych, mieszkańców i dyrekcji placówek oświatowych.

Policyjne patrole wzmocnione przez słuchaczy ze słupskiej Szkoły Policji pojawiały się w miastach Pomorza Środkowego, a także w Lubuskiem, na terenie powiatu międzyrzeckiego. Wśród podejmowanych interwencji znalazły się między innymi ujawnianie przestępców, sprawców wykroczeń i udzielanie różnego rodzaju pomocy.

Młodzi adepci sztuki policyjnej wielokrotnie spotykali się też z uczniami szkół podstawowych w województwie pomorskim i lubuskim, z którymi rozmawiali o przestępczości nieletnich i zagrożeniach, jakie mogą ich spotkać w codziennym życiu.
Młodzież nie kryła zadowolenia ze zamiany planowych lekcji, na spotkanie z policjantami. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, zadawali pytania i mówili o swoich wątpliwościach. Jak wynika z opinii nauczycieli i starszych służbą kolegów, młodzi policjanci wykazali się dobrą znajomością prezentowanych przez siebie treści, za co otrzymali podziękowania od nauczycieli i dyrektorów placówek oświatowych.

W miejscowości Pszczewo, na terenie powiatu międzyrzeckiego w tamtejszej szkole słuchacze opowiadali o tym jak wygląda proces doboru do policji a także rozmawiali z uczniami na temat zagrożeń, wśród których najwięcej czasu poświęcono dopalaczom i innym działającym podobnie używkom. Uczniowie byli tez zainteresowani środkami przymusu bezpośredniego, jakie posiadają przy siebie policjanci. Największe zainteresowanie tradycyjnie wzbudziły kajdanki i tonfy.
Na terenie powiatu słupskiego, w Kończewie słuchacze przeprowadzili zajęcia z młodzieżą w ramach projektu #Prawo#Zdrowie#AllMyLife#, którego autorami są wykładowcy Szkoły Policji i policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.

Słuchacze pełniący służbę w ramach praktyk w województwie lubuskim, oprócz codziennej służby patrolowej i rozmów z młodzieżą, wzięli również udział ćwiczeniach - działaniach poszukiwawczych kobiety, która zaginęła w lesie.
Dla młodych policjantów takie działania, to potężny zastrzyk wiedzy i możliwość przyjrzenia się pracy starszych kolegów. Na szczęście ich pierwszy alarm w służbie był alarmem ćwiczebnym. Dzięki takim praktycznym ćwiczeniom po ukończeniu kursu podstawowego i powrocie do macierzystych jednostek, nowi policjanci będą bardziej doświadczeni i przeszkoleni. Działania tego rodzaju i ćwiczenia mają bezpośredni wpływ na sprawność działania w razie pojawienia się rzeczywistych zagrożeń.

Ładowanie odtwarzacza...

Działania poszukiwawcze na terenie powiatu międzyrzeckiego

Spotkanie z uczniami w szkole w Pszczewie

Spotkanie z uczniami w szkole w Kuleszewie

Służby na terenie Słupska