Amerykański puchar dla polskich policjantów - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Amerykański puchar dla polskich policjantów

Nie tylko szkoleniowy, ale również sportowy, wymiar posiada współpraca pomiędzy policjantami ze Szkoły Policji w Słupsku i marynarzami U.S.Navy z amerykańskiej bazy NSF w Redzikowie. W serii rozgrywanych cyklicznie pojedynków mundurowi zmierzyli się z amerykańskimi marynarzami w siatkówce.

W rozgrywkach udział wzięły reprezentacje marynarzy U.S.Navy, żołnierzy Batalionu Ochrony Bazy oraz młodych policjantów - słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego. Mecze rozegrane zostały w obiektach sportowych przy ulicy Zamiejskiej, a ich gospodarzem była Szkoła Policji. Po zaciętej rywalizacji w tej edycji rozgrywek zwyciężyli policjanci, którzy zdobyli tym samym Puchar Przechodni Dowódcy Amerykańskiej Bazy Wsparcia Marynarki wojennej w Redzikowie.

Policyjna drużyna wystąpiła w składzie: Krzysztof Biegański, Kamil Kosiński, Paweł Pasiński, Hubert Pierowski, Alicja Sajkowska, Mateusz Stępień, Piotr Sugalski, Adrian Szankowski, Sebastian Szymecki, Krzysztof Teller, Krystian Wojtkowski, Paweł Wygonowski.

W ramach rozgrywek Commanders Cup policjanci, żołnierze i marynarze spotykają się cyklicznie na rywalizacji w różnych konkurencjach, które przygotowywane są przez poszczególne formacje. W ramach rozgrywek odbyły się już między innymi zmagania w amerykańskie dwa ognie, unihokej i piłkę nożną. Sportowe rozgrywki są uzupełnieniem współpracy szkoleniowej i służą też integracji międzynarodowej jej uczestników.